O autorze
Pomagam pozyskiwać fundusze unijne bezpośrednio z Brukseli na innowacyjne projekty. Przez ostatnie 10 lat miałam okazję koordynować projekty wspomagające rozwój innowacyjności małych i średnich przedsiębiorstw (głównie na rynku hiszpańskim) oraz pozyskiwać dotacje z CIP, FP6, FP7, H2020. Specjalizuję się w ewaluacji innnowacyjnych projektów, programach brukselskich (w szczególności Instrumencie dla MŚP) oraz usprawnianiu komunikacji w projektach międzynarodowych.

Na INN bloguję o funduszach unijnych finansowanych bezpośrednio z Brukseli, rozjaśniać zawiłości procesów oraz doradzać, na co warto zwrócić uwagę składając wniosek.
alicja@getzafiro.com

Szanse na grant z SME instrumentu coraz większe

Komisja Europejska ogłosiła najnowsze informacje o wnioskach złożonych przed 3 lutym w Fazie 2 SME Instrumentu (Horyzont 2020).

Złożono o wiele mniej wniosków niż we wcześniejszych rozdaniach

Tym razem wyniki z poprzedniego rozdania nie zostały ogłoszone przed kolejnym terminem składania wniosków. Firmy nie mogły złożyć ponownie poprawionych wniosków, co przełożyło się na około połowę mniej złożonych wniosków niż w poprzednich rozdaniach Fazy 2. Dla firm starających się o dofinansowanie oznacza to dużo mniejszą konkurencję.


Większa szansa na dofinansowanie

Mniej złożonych wniosków i wyższy budżet w tym rozdaniu przekładają się na najwyższy do tej pory przewidywany success rate.


Więcej projektów zostanie sfinansowanych

Wg założeń KE w lutowej Fazie 2 SME Instrumentu zostanie sfinansowanych około 50 projektów. To o ponad 15 więcej niż w poprzednim rozdaniu.
Materiał opracowany przez zespół Ateknea Solutions na podstawie danych opublikowanych przez Komisję Europejską. Wszystkie dane liczbowe są przewidywaniami Komisji Europejskiej i mogą ulec zmianie.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...